Öncelikle oyuna girmek için
[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
sitesine web tarayıcınız ile girmeniz gerekmekte daha sonra ekrana gelen choose your nickname yazan yani sizden bir lakap seçmenizi isteyen ekrana istediğiniz nick'i girdikten sonra play now! yazan tuşa basabilirsiniz.
tuşa basmanızın ardından ekrana gelen panelden istediğiniz odayı seçip join now tuşu ile girebilir yada oda ismine çift tıklayarak girebilirsiniz.
isterseniz create room tuşu ile yeni bir odayı siz oluşturabilirsiniz.
refresh tuşu ile de o anda oyunda olan değişiklikleri yenilemek için kullanabilir. yeni açılan odaları görebilirsiniz.
oyuna girdikten sonra yapılacak şey basit. Kırmızı mı mavi mi diyen morpheus bizi beklemekte. *
şaka bi yana bir takım seçip oyuna başlıyoruz. yön tuşları ile sahip olduğumuz yusyuvarlak karakterimizle hareket edebiliyoruz. x veya space(boşluk) tuşu ile gelen topa şut çekebilir. vole ve röveşata vurabilirsiniz. *
oyunun en önemli kısmı vururken topa olan geliş acınız gittiğiniz yön ve hedef aldığınız yerler çok önemlidir. topa vururken aynı zamanda karakteri çapraz hareket ettirmek daha yumuşak bir şuta neden olurken düz gidişat sonrası topa vurmak daha sert bir vuruşa neden olur.
oyunda duvar pasını kullanmak çok önemli bir avantaj olabilmekte. bazen kullanıcak gibi yapmak bile önümüzü açmaya yarayabilir. eğer 1v1 oynanmıyorsa pas vereceğiniz kişinin koşu yoluna doğru pas atmak en doğrusu olur. çünkü arkasına atılan topu önüne çevirmesi hayli bir zaman alıyor. bu yüzden ileri doğru atın siz topunuzu.
gel gelelim belki de çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen futbolcu numarasını değiştirme olayına. açın göz ve kulaklarınızı beni dinleyin.

chat kısmına /avatar 44 yazdığınızda artık forma numaranız 44 oluveriyor. avatar ile formaya yazdırmak istediğiniz numara veya harfi yazdırabilirsiniz. fakat bu olay 2 karakter ile sınırlı.
/avatar mx ile veya /avatar m1 gibi yazarak bir forma numarasına sahip olabilirsiniz.
mx veya m1 yerine aa bb cc 13 10 8 gibi istediğiniz herhangi bir şey yazabilirsiniz.

bundan sonrası sizin beceriniz ve kabiliyetinize kalmış. haydin iyi şutlamalar.