Göbek Çevresindeki Ağrılar
Göbek Çevresinde Ağrı nedenleri

Karın Bölgesindeki Ağrılar ve nedenleri


Safra kesesi ağrısı
Belirtileri: Özellikle yemek sonrası ağrının şiddeti artar. Bulantı+ kusma+ gaz gibi sorunlar ortaya çıkar. Yumurta+ çikolata+ kızartma gibi yiyecekler ağrıyı artırır. Ağrı karnın üst tarfında görülür. Cerrahi madahale gerektirir.

Mide-bağırsak ağrısı
Belirtileri: Ağrıya mide yanması+ ekşimesi eşilik eder. Açlık arttıkça ağrı da artar. Ağrı göbek kısmında oluşur. Ülser tedavisi+ diyet ve asit önleyici lar yapılabilir. Kanlı kusma+ kanlı dışkı mide kanaması habercisidir.

Bağırsak ağrısı
Belirtileri: İshal veya kabızlık görülür. Ağrı karnın aşağı kısımlarındadır. Karın ağrısı artarsa+ dışkı ve gaz çıkarılamazsa+ bulantı ve kusma olursa hemen hastaneye başvurun. Bu belirtiler bağırsak tıkanmalarının habercisi olabilir.

Pankreas ağrısı
Belirtileri: Karın ağrısı+ kilo kaybı. Ağrı karnın orta kısmı görülür ve sırtı da vurabilir. Cerrahi müdahale veya la tedavi edilebilir.

Apandisit ağrısı
Belirtileri: Bulantı+ kusma+ iştahsızlık+ ateş. Ağrı göbek etrafında başlar+ sağ karın boşluğunda hissedilir. Cerrahi müdahale gerekir.

--------------------------------------------------------------------
Bir önceki konumuz olan «Boyun Lenf Bezi Şişmesi» konumuzunda ilginizi çekeceğini düşünerek incelemenizi tavsiye ederiz.
Şanurfaspor