İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Frmexe.com Adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K`ın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Frmexe.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler [email protected] adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (Üç) Gün içerisinde Frmexe yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.

Kullanıcı Tag Listesi

Transformice <> Şaman Rehberi

Şaman Rehberi (Transformice) Şaman Nedir? Şaman temel olarak:Farelere yardımcı olmakla yükümlü,nesne yaratma ve sihir yeteneklerine sahip ve özel yeteneklerle donatılmış bir faredir.Kimi haritalarda farenizin tek başına oyuna tamamlayamayacağını görürsünüz.İşte tam bu sırada devreye şaman girer.Şaman duruma göre size yardımcı olmakla yükümlüdür,kimi zaman yol gösterici,kimi zaman önünüzde yollar yaratan,kimi zaman da yüksek yerlere kolayca ulaşmanızı sağlayan sihir güçleriyle donatılmıştır.


Yeni Konu aç
 1. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üye

  Üyelik tarihi
  14.07.2012
  Mesajları
  111
  Konuları
  44
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  Nerden
  izmir
  Takımı
  fenerbahçe
  İsim
  harun
  Şaman Rehberi (Transformice)

  Şaman Nedir?

  Şaman temel olarak:Farelere yardımcı olmakla yükümlü,nesne yaratma ve sihir yeteneklerine sahip ve özel yeteneklerle donatılmış bir faredir.Kimi haritalarda farenizin tek başına oyuna tamamlayamayacağını görürsünüz.İşte tam bu sırada devreye şaman girer.Şaman duruma göre size yardımcı olmakla yükümlüdür,kimi zaman yol gösterici,kimi zaman önünüzde yollar yaratan,kimi zaman da yüksek yerlere kolayca ulaşmanızı sağlayan sihir güçleriyle donatılmıştır.
  Bir şaman oyunda belli başlı nesneler yaratabilir,onları birbirine bağlayabilir ve kenetleyebilir.Bir şamanın bunu yaparken kullandığı belli başlı araçlar vardır.
  Şamanlar kimi zaman sizleri öldürmeye de çalışabilirler.Sizlere yardım etmek yerine sizlerin yolunuzu kapatacak bu kişilere Troll Şaman denir.Troll şamanlar çoğunlukla moderatör tarafından atılmazlar,ancak odadaki fareler birbirleriyle anlaşarak oylamayla bu tür oyuncuları bir saatliğine oyundan uzaklaştırabilirler.


  Şamanların Objeleri
  Şamanların kullandığı belli başlı objeler vardır.Özel bir harita olmadığı sürece bu objeler 11 ile sınırlıdır.Haydi bu objelere sırasıyla göz atalım:

  Temel Objeler


  Ok işareti

  Bu okun temel amacı konuşmadan bir şeyleri ifade edebilmektir.Şaman bu ok aracılığıyla tüm oyunculara nereye gitmeleri gerektiğini,kendilerinden istediği şeyi ifade edebilir.(Klavye kısayolu:1)

  Ruh

  Ruh,farelerin yüksek yerlere zıplamasına yardımcı olmak için kullanıldığı gibi cisimlerin yönünü ve yerini de değiştirebilir.İngilizcesi sp olarak ifade edilir.Spirit jump terimi de buradan gelmektedir.Zor modda kullanılamaz.(Klavye kısayolu:2)

  Balon

  Sabitleyiciler aracılığıyla tutturulabildiği gibi (kısayol tuşu c olan sabitleyici önerilir) yalnız başına da cisimleri yükseltmek ve çeşitli asansörler yapmak için kullanılır.Balon çoğu haritada ruhun bile ulaşamayacağı yerlere ulaşmak için alternatif ancak bireysel bir çözümdür.(Klavye kısayolu:3)

  Gizemli işaret

  Gizemli işaret çoğunlukla otomatik olarak hareket eden cisimlerin yönünü değiştirmekte kullanılır.Ayrıca kimi zaman nesneleri hareket ettirebilir ve hareket yönlerini değiştirebilir.Pek tercih edilmeyen bir objedir.(Klavye kısayolu:4)

  Küçük kutu

  Küçük kutu asansör oluşturmaktan,yüksek yerlere tırmanırken güzel bir çözüm de olabilir.Örneğin faremizin zıplayarak ulaşamayacağı buz zeminin hemen kenarına sabitlenerek farelerin önünü açabilir.(Klavye kısayolu:5)


  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
  kutu


  Küçük kutunun ulaşamayacağı veya yetersiz kalacağı yerlerde devreye girer.İşlevleri çok da farklı değildir.(Klavye kısayolu:6)

  Örs

  Zorlu modda oynayan şamanların ebedi dostu örs,kırmızı sabitleyicinin yerini asla tam olarak tutamamıştır.Ancak cisimleri bir yere sabitlemekte ve ağırlıkları dengelemede gayet başarılıdır.(Klavye kısayolu:7)

  Kısa kalas

  Ufak yolların tamamlayıcısı ve boşlukların kapatıcısıdır.Pek uzun yerlere yetişemez ancak dengesi kolay kolay bozulmaz.(Klavye kısayolu:8)

  Uzun kalas

  Uzun yolların,devasa boşlukların önünde durmakta gayet başarılıdır.Yol yapmak için çoğunlukla tercih edilir.Ayrıca bir çok objenin birleşerek pratik bir çözüm oluşturduğu sıralarda o da yerini içlerinde alır.(Klavye kısayolu:9)

  Top ^_^

  Bir eğlence aracıdır.Tek başına pek bir işlevi yoktur ve şamanlar tarafından pek tercih edilmez,ancak çeşitli birleştirmelerde veya makinelerde bir işlevi olabilir.

  Gülle

  Çoğu zaman farelerin pek de sevmediği bir şeydir.Açıkçası normal haritalarda hızlı ancak tehlike oranı yüksek bir çözüm getirir.Oyunun çeşitli modlarında işlevi büyüktür.

  Yan Objeler


  Portal

  Şamanın temel objeleri arasında yer almasa da kimi haritalarda şamanın tek çıkış yoludur.Her iki portal da aktif edilirse portala giren herhangi bir fare diğer portaldan çıkacaktır.

  Yol

  Açıkçası normal haritalarda olsa tüm eşyaların işlevini tutabilecek bir şeydir.Şamanın hiç yoktan yol var edebilmesine yardım eder,haritayı baştan yaratmış gibi önünüzde ufuklar açabilir.

  Özel Objeler


  Hayalet nesneler

  Hayalet nesneler aslında neredeyse tüm şaman objelerinin var olan bir versiyonudur.Tek farkı her hangi bir somut şaman objesi kendisine bağlanabilsede farelerin içinden geçebileceği nesnelerdir.Yani objelerle etkileşim kurabilirler ancak fareleri etkilemezler.Genellikle yol yapımında ve karışık çözümlerde sıkça kullanılırlar.(Bu nesneler boşluk tuşuyla aktif edilir.)

  Güçlendirilmiş Ruh

  Ruhun yetişemediği yerlere yetişebilir.Ruhun hayalet modu olamayacağından oyun böyle bir sistem geliştirmiştir.Normal ruhun aksine rengi pembemsidir.Spirit jump yapmakta büyük kolaylık sağlar.(Boşluk tuşuyla aktif edilir.)

  Fırlatan top

  Yalnızca tek bir haritada aktiftir.Normal toptan tek farkı patladığı yöne doğru fareyi uçurmasıdır.

  Objelerin Sabitlenmesi
  Objeler çoğu zaman tek başına değil birlikte kullanılırlar.Örneğin bir yol yaparken veya birden çok fareye aynı anda yardım ederken nesneleri birlikte kullanmaya gerek duyabilirsiniz.Peki nasıl olacak bu?

  Oyunda bu soruna çözüm getirmek için sabitleyiciler vardır.Bu sabitleyiciler dört adettir.Her birinin farklı bir işlevi vardır ve farklı yerlerde kullanılmaya uygunlardır.İsterseniz bunlara bir göz atalım.


  Sarı Sabitleyici
  Sarı sabitleyici oyunda en çok kullanılan sabitleyicilerden biridir.Genellikle yol yapımlarında kullanılır.Kalasları birbirine bağlarken veya birden fazla objeden oluşan çözümlerinizi noktalar.  Kırmızı Sabitleyici
  Kırmızı sabitleyici mükemmel bir sabitleyicidir.Yaptığınız yolları veya herhangi bir şeyi oraya oturtmakta üstüne yoktur.Çoğunlukla kalabalık odalarda sarı sabitleyicinin sabitlediği yolların üstünde duran fareler yolun aşağı doğru eğilmesine sebep olacaktır.Bu gibi sorunları kırmızı sabitleyici çözebilir.  Mavi Sabitleyici
  Pek tercih edilmez.Cisimleri bağlamakta oldukça iyidir,ancak boşlukta durduğu zaman sonuç felaket olabilir.Çünkü diğer sabitleyicilerin aksine sabitledikleri cisimler o kadar bağımlı değildir.Örneğin boşlukta duran kalaslardan biri kendini aşağı salabilir.  Dönen Mavi Sabitleyici
  Bu sabitleyici cisimleri yükseltebilir,döndürebilir,kısacası şamanın birleşik objelerle bir makine yaparken en büyük yardımcılarındandır.


  Zor Mod (Hard Mode)
  Şamanlar daima objelerine bağlı değildir.Çeşitli yetenekleri yalnız bunlar değildir.Yeterince tecrübelenen bir fare eğer oyunda 1000 fareden fazla fareyi deliğe güvenle sokmayı başardıysa zor modda oynama hakkı kazanır.
  Peki zor modun artıları nelerdir?
  Kişinin kendine özgü totemini hazırlayabilmesi kuşkusuz en önemli ayrıcalığıdır.Bir totemden kısaca bahsetmek gerekirse,şamanın özel bir ortamda önceden oluşturduğu ve çoğu mapte sorunları kısa sürede çözebilecek mekanizmalardır.Tabi ki troller için de iki kat eğlence manasına gelebilir.Troll totemleri canınızı yakabilir.
  Bunun haricinde şamanınıza istediğiniz bir renk verebilirsiniz.Açık mavi olarak görmeye alıştığınız özel şaman kıyafetlerini sarıya,yeşile veya egzotik renklere çevirebilirsiniz.
  Peki zor modun eksileri yok mu?
  Ne yazık ki var.Zor mod oynayan bir fare ruh,güçlendirilmiş ruh ve kırmızı sabitleyiciyi kullanamaz.Bu durum toteminin işe yaramadığı durumlarda seni biraz sıkabilir.Tabi ki daha önce de bahsettiğim gibi ruh yerine çeşitli mekanizmalar,kırmızı sabitleyici yerine de örs bir alternatiftir.

  Totemimi nasıl oluşturabilirim?
  Bu bölüm yakında hazırlanacaktır.

  Şaman Oyunları
  Peki şaman olmayı seven farelere özel oyunlar yok mu?
  Elbette var.
  Transformice bu amaçla bir çok oyun modu geliştirmiştir.
  Bunlardan başlıca ikisiurvivor ve Fight modlarıdır.
  Bu iki odaya gitmek için komutlar ise;
  Survivor modu için /room survivor
  Fight modu için /room fight komutlarıdır.

  Survivor Oyun Modu
  Evet,trollere kafa tutmak isteyenler ve trollük yapmayı sevenler için en zevkli oyun modu.Fareler,troll şamana karşı kafa tutarak fırlattığı draglardan kurtulmaya çalışırlar.Hem troller hem de onları sevmeyenler için en ideal oyun modu.Bir çok seveni vardır,tavsiye puanı¹:•••

  Fight Oyun Modu
  Fight oyun modu birbirleriyle dövüşmeyi seven şamanlar için oldukça eğlencelidir.Amaç,karşındaki şamanı düşürerek,bir şekilde kendisini engellemektir.Ancak birçok kuralı olduğundan pek sevmediğim bir oyundur.Gerçi kurallar,fight modunu biraz daha özgünleştirmektedir.Sonuç olarak eğer ayakta kalmayı başardıysanız,sıra fareleri kurtarmakta.Tavsiye puanı:••

  Şamanla Oynamayı Sevmiyorum Diyenler İçin Oyun Modları

  Peki şamanla oynamayı veya şaman olmayı sevmeyenler?
  Transformice'ın onlar içinde birbirinden zevkli oyun modları bulunmaktadır.Bu oyun modlarından en çok sevilenler:
  •Racing Oyun Modu
  •Baffbotffa Oyun Modu
  •Bootcamp Oyun Modu

  Racing oyun modundan bahsedelim!
  Racing oyun modu temel olarak şamansız,farelerin hızını ve zıplama gücünü gösterdikleri bir oyundur.Holzi adlı şaman tarafından yönetilsede,bilmeniz gerekir ki size yardımı olmayacaktır.Tavsiye puanı:•••

  Baffbotffa oyun modundan bahsedelim!
  Baffbotffa oyun modu,farelerin birbirine draglar fırlatarak birbirini öldürme çabası sonucu ortada tek bir fare kalıncaya kadar devam eden bir şavaş modudur.Eğer ortada kalmayı başarabilen tek fare sizseniz oda yöneticisi olan baffbot sizin için bir portal açarak birinci girmenizi sağlayacaktır.Tavsiye puanı:•••

  Bootcamp oyun modundan bahsedelim!
  Bootcamp oyun modu oyunun en zorlu oyun modlarından biridir.Şaman yok,yardım yok.Tüm hünerlerinizi gösterseniz bile yetersiz kalabilirsiniz.Profesyonel oyuncuların gözde mekanı olan bootcamp zorluklarla doludur...Tavsiye puanı:••

  ALINTIDIR

  ---------------------Ekleme------------------------
  Oyun Tanıtımı

  Transformice Çılgın Fareler , oynayan herkezin bir fareyi kontrol ettiği online oyundur. Oyundaki amacımız genel engelleri aşarak mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde peyniri alıp yuvadan içeri girmektir. Tabiiki bu o kadar kolay değil, önünüze birçok engel çıkacak ve siz bu engelleri aşarak hedefinize ulaşacak ve peynirinizi alıp yuvanıza götüreceksiniz. Sizinle beraber aynı odada bulunan diğer farelerin hepsi size karşı bir rakiptir. Hangi fare peyniri daha çabuk yuvasına götürürse o turda en başarılı olan o faredir.

  Oyundaki başarılara göre her turda otomatik olarak bir lider fare atanır. Puan tablosunda 1.olan lider olur. Lider fareye şaman denilir. Lider farenin görevi diğer farelerin peynire ve yuvaya ulaşmalarını sağlamaktır. Her şaman bölüm icinde kaç kişi bitirirse o kadar puan alır. Lider fareye bu sebebten ötürü verilen bir takım özel güçler vardır, ve bu güçleri kullanarak sizi yuvanıza ulaştırabilir.


  Nasıl oynanır?

  Oyun ok tuşları ile oynanmaktadır. Sağ tuşu sağa doğru, sol tuşu sola doğru yol aldırır. Yukarı tuşu zıplamanızı, aşağı tuşu ise eğilmenizi sağlamaktadır.


  Misafir olarak nasıl oynanır?

  Sitemizin anasayfasında orta kısımda " nickname " yazan bir alan görüceksiniz. Bu alana kullanıcağınız isimi yazınız ve " submit " butonuna basınız. Artık oyunda misafir oyuncusunuz. Kayıt olmak için bir alt maddeyi okuyabilirsiniz.


  Üye nasıl olunur?

  Sitemizin anasayfasında orta kısımda " create account " diye bir buton görüceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra açılan bölümde " Nickname " yazan kısma kullanıcağınız isimi "password "ve " confirmation " yazan yere ise şifrenizi yazınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra " submit " butonuna tıklayınız. Bu butona tıkladı iseniz zaten oyuna giriş yapmış olacaksınız. Bundan sonraki girişlerinizde oluşturduğunuz kullanıcı isminizi ve şifrenizi kullanarak giriş yapacaksanız. ( Unutmamak için bir bir yere not edebilirsiniz. )


  Üye olduktan sonra nasıl giriş yapılır?

  Sitemizin anasayfasında orta kısımda " login " diye bir buton görüceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra açılan bölümde " Nickname " yazan kısma kayıt olurken kullandığınız isimi "password " yazan yere ise şifrenizi yazınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra " submit " butonuna tıklayınız. Bu butona tıkladı iseniz zaten oyuna giriş yapmış olacaksınız.


  Girememe nedenleri


  Bugünlerde Transformice oyuncularının sıklıkla sorduğu sorulardan birisinin nedenlerini bugün sizlere ayrıntılı bir şekilde açıklamak istiyorum.

  Öncelikle Transformice'a girememenizin bir sürü farklı nedenleri olabilir.

  1- Ip Ban Yemiş Olabilirsiniz?

  Oyunda daha önce moderatörler tarafından belirli bir süre ban yemiş olabilirsiniz, bu ip ban demek oluyor. Ip adresinizi değiştirmek için modeminizi kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

  2- Yeni Bir Update

  Bu sorunu az önce binlerce Transformice oyuncusu yaşadı, hemen hemen her kesimden kimse oyuna giremiyordu. Bunun sizinle bir alakası olmadığını anlamanız için çevrenizdeki arkadaşlarınıza Transformice'ın onlarda açılıp açılmadığını sorarak öğrenmeniz mümkün olacaktır. Genellikle maksimum 30 dakikadan fazla bu sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum. Yetkililer oyunun sürümünü yükselttikleri için oyuna girilmemesi haliyle normal oluyor.

  3- İnternet Bağlantılarınızı Gözden Geçirin

  Ara sıra internetiniz bağlı olsa bile oyuna girdiğinizde bazı hatalarla karşılaşıyor olabilirsiniz bu gibi durumlarda internet bağlantılarınızı kontrol edin, diğer internet sitelerine girip girmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse modeminize rest atın.

  Bu sorunlar oyuncuların genellikle karşılaştığı sorunlardandır, daha önce şahsen başka sorunla karşılaşmadım eğer bunların dışında hatalar alıyorsanız bize bildirebilirsiniz.


  Komut listesi

  Oda değiştirme: /room yada /salon


  Title'ları görüntüleme: /title yada /titre
  Title değiştirme: /title (#) yada /titre (#)
  Kullanıcıyı oyundan atmak için oy verme: /ban
  Kullanıcı profil görüntüleme: /profile yada /profil
  Kullanıcıyı arkadaş olarak ekleme: /friend yada /ami
  Sıralamayı görüntüle: /ranking yada /classement
  Kullanıcı bloklama: /mute
  Özel mesaj(fısıldama): /w, /c yada /t
  Dans etme: /dance yada /danse
  Gülme: /laugh yada /rire
  Ağlama: /cry
  Öpücük: /kiss
  Klan(Tribe) Sohbeti: /t

  Tribe - Kabile

  Tribe yani Türkçe anlamıyla "kabile" transformicede fare topluluk sistemidir. Kabile oluşturmak için 500 peynir veriyorsunuz ve istediğiniz isimde kabile oluşturup diğer fareleri davet edebiliyorsunuz. Aynı oada olmadan birbirleriyle sobet etmek için yazdıkları şeyin başına /t koyarlar, kabileden gelen mesajları engellemek için /mt komutunu kullanırlar. Kabile üyeleri birbirleriyle arkadaş olmasa bile hangi odada olduklarını görebilirler. Kabilenin kurucusu başka fareleride lider yapabilir. Kabileden çıkmak için tribe ekranına gidip k.adının yanıdaki X tuşuna tıklayın.  Şaman Rehberi

  Space = Tahtayı, kutuyu görünmez yapar.
  B= Ortası sabit tahta yapar.Yani dönebilir.
  V= Sabit tahtaya ek(ek tahta) gelir yapar ama bunun için altında onu tutcak birşey lazımdır.
  C= Sabit tahtaya sabit tahta ekler.
  N=Tuşu motorlu dönen bir ekleme tahta ya da ortası sabit tahta yapar.Önemli özelliği motorlu olmasıdır.
  Z-X= Rota değiştirir.


  Eşyaların kullanımı
  Oyunda birçok eşya vardır. Bu eşyaları şaman olduğunuz zaman farelerin peynire ulaşması için kullanabiliriz
  .


  Ok


  Oyunda şamanın fareleri bilgilendirmesi için kullanılır.
  Başka görevi yoktur.

  Rünik Yazı  Oyunda hareket eden eşyaları ittirmeye yarar , yavaştır.

  Balon


  Eşyaları kaldırması için kullanılabilir.
  Bunu kullanarak hava taşıtı yapabilirsiniz.

  Küçük Kutu


  Oyunda pek bir işlevi yoktur.

  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
  kutuya çıkmak için küçük kutu kullanılabilir.

  Büyük Kutu


  Peynire ulaşmak için merdiven olarak kullanılabilir.
  Ayrıca hava taşıtı yapmaya da yarar.

  Örs


  Büyük kutunun ağır hali diyebiliriz.
  Uçan nesneleri aşağı indirmeye yarayabilir, mesela hava taşıtınız peynirden yükseğe çıktı, üstüne örs koyup aşağı inmesini sağlayabilirsiniz.

  Küçük Kalas


  Oyunda dönen kalas yapmak için kullanılabilir, küçük delikleri de kapatabilir, bazı zamanlarda fareyi kaldırmak için kullanılır.

  Büyük Kalas


  Oyunda uzun ve büyük köprüler yapmak içn kullanılabilir, oyunun en kullanışlı eşyası diyebiliriz.
  Bazı zamanlarda fareyi kaldırmak için kullanılır.

  Top


  Koyulduktan birkaç saniye sonra patlar.
  Fareleri havaya zıplatmak için kullanılır.

  Gülle  Koyulduğu anda ok nereyi gösteriyorsa oraya doğru hızlıca gider.
  Genellikle oyunda sinir bozucu fareleri aşağı düşürmek için kullanılır.
  Ayrıca sert cisimleri uzaklara savurabilir.

  Ruh


  Beyaz bir parıltıdır. Şaman'ın çok uzak olduğu bir yere bile konulabilir.
  Konuldu anda patlar.
  Genellikle fareleri zıplatmak için kullanılır.

  Trambolin


  Trambolini her haritada koyamayız.
  Oyunun en kullanışlı eşyalarından birisidir.
  Fareleri zıplatmak için kullanılır.

  Portallar


  Portallar sayesinde fareler ışınlanabilirler.
  İki farklı renkteki portalları iki farklı yere koyarsanız fareler turuncudan maviye veya maviden turuncuya ışınlanabilir.  ALINTIDIR
  Alıntı 20-07-12
 2. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üye

  Üyelik tarihi
  29.05.2012
  Mesajları
  753
  Konuları
  85
  Rep Puanı
  12
  Aldığı Beğeni
  0
  Nerden
  Ankara
  Takımı
  Fenerbahçe
  İsim
  Umut
  Alıntıdır dediğin için rep vermiom
  Alıntı 20-07-12
 3. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  17.04.2012
  Mesajları
  293
  Konuları
  33
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  Nerden
  Zonguldak
  Takımı
  Trabzonspor
  Meslek
  Olacak :D
  İsim
  Furkan
  Alıntı IEagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Alıntıdır dediğin için rep vermiom
  alıntı yazdığı için rep vermen lazım
  Alıntı 05-09-12
 4. Durumu:
  Çevrimdışı

  "Taş kırılır+ tunç erir; ama Türklük ebedidir..."

  Üyelik tarihi
  02.09.2012
  Mesajları
  2.067
  Konuları
  583
  Rep Puanı
  35010
  Aldığı Beğeni
  0
  Nerden
  İstanbul
  Takımı
  Galatasaray
  Meslek
  Mühendis
  İsim
  Orhun &
  saol yardım için
  Alıntı 05-09-12
 5. Durumu:
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  03.08.2012
  Mesajları
  5
  Konuları
  0
  Rep Puanı
  10
  Aldığı Beğeni
  0
  İsim
  tesekkür
  ---------------------Ekleme------------------------
  yirmi yorum yazmam lazım lik için banlamassanız sevinirim admin lütfen banlama
  Alıntı 26-09-12

Benzer Konular

 1. Transformice ∞ Şaman Rehberi
  By Burak KURTOĞLU™ in forum Transformice
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 17-07-12, 11:42
 2. transformice şaman rehberi
  By erenbulbul in forum Transformice
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-07-12, 13:15
 3. Ssk111 Transformice Şaman Rehberi
  By ssk111 in forum Transformice
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 11-06-12, 08:26
 4. Transformice Şaman Rehberi
  By Peacex in forum Transformice
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-06-12, 15:34
 5. Transformice ∞ Şaman Rehberi
  By suskuncocuk in forum Transformice
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 30-05-12, 01:02

Bu Konudaki Etiketler

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd © 2016
Steam Cüzdan Kodu